Udostępnij post

Coraz większą grupę Pacjentów korzystających z ortez ORT Light oraz NEURO Light stanowią Pacjenci ze schorzeniami neurologicznymi.

SPASTYCZNOŚĆ – bo z nią walczymy – to wzmożone napięcie mięśniowe o charakterze piramidowym. Dotyczy całych grup mięśniowych tułowia lub kończyn. Spastyczność zwykle nie pojawia się od razu po uszkodzeniu. Jej rozwój następuje w ciągu kilkunastu dni, a nawet tygodni. Jest bezwzględna, jednak wczesne podjęcie rehabilitacji daje szansę na poprawę jakości życia osoby chorej.

Dlatego w MEDIPRINTIC wspieramy:

Fizjoterapię

Kinezyterapię

Fizykoterapię

Pozycję skorygowaną

Najczęstszą przyczyną spastyczności jest udar mózgu, obserwuje się ją również u chorych po urazach czaszkowo- mózgowych, uszkodzeniach rdzenia kręgowego, w przebiegu mózgowego porażenia dziecięcego, stwardnienia rozsianego, w wyniku powstania guzów w rdzeniu kręgowym i mózgu oraz w przebiegu innych chorób o charakterze neurodegeneracyjnym.

Sprawdź inne posty

Dla pacjentów

ZŁAMANA RĘKA – CZY TYLKO GIPS?!

Czy na codzień podróżujecie do pracy dorożką? A może wczorajszego wieczoru, czytaliście nowy kryminał Remigiusza Mroza przy przyjemnej poświacie lampy naftowej? Z pewnością jednak z

Dla pacjentów

NIE TYLKO ZŁAMANIA

Coraz większą grupę Pacjentów korzystających z ortez ORT Light oraz NEURO Light stanowią Pacjenci ze schorzeniami neurologicznymi. SPASTYCZNOŚĆ – bo z nią walczymy – to

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym projekcie?

Skontaktuj się z nami!

Skip to content